Kui palju maksab konteinerelamu?

Kui mõtlesid, et merekonteinerid sobivad vaid transpordiks, siis proovi uuesti arvata! Merekonteineriga veetakse tihti kaupa ühest riigist teise, see paigutatakse sadamasse… ja siis unustatakse. Aga miks mitte taaskasutada seda toorikut ning luua sellest hoopis arhitektuuriline meistriteos? Hobiruum või basseiniga baar? Pood?  Nii palju võimalusi!

Kui palju maksaks merekonteinerist elamu? 

Vastus on, et oleneb! Üldist hinda ei ole võimalik kohe anda. Oleneb materjalidest, konteinerite arvust, ustest-akendest, fassaadist, siseviimistlusest jne. Hinna saame kalkuleerida, kui oleme valmis teinud projekti.

Projekti tehes tuleb alustada konteinerist endast – esiteks, millist konteinerit plaanitakse kasutada? Kas uut või vana? Kas vajatakse 40” või 20” konteinerit või mõlemat? Mitu konteinerit on vaja? Mitme toa järele on soov? Kas on vajalik konteinereid kokku keevitada? Edasi tuleks mõelda sellele, mitu ja milliseid tubasid planeeritakse? Kas on vaja tualettruumi? Kas on vaja kööki? Nende ruumide paigutuse läbimõtlemine on tähtis ühenduste pärast.

Edasi võiks mõelda välisfassaadile – kas soov on konteinerit millegiga katta, et ei oleks näha, et see on konteiner? Või on plaan jätta hoopis konteineri enda fassaad ja värvida see soovitud värviga üle? Või jääb hoopis konteineri enda värv? Jällegi, nii palju võimalusi!

Mõelda tuleks ka sisekujundusele. Milline võiks see  välja näha – sisseehitatud või ostetud mööbel, missugune värvikombinatsioon jne.

PS! Milo pakub  varianti, et valmistatakse ise ideaalselt sobiv sisustus.

Konteineri ehitamine on natukene nagu lego kokkupanek, aga põnevam! Kui Sul tekkis huvi, siis kirjuta, teeme valmis 3D projekti ja arvutame välja hinna. Lõpuks ehitame ka valmis Sinu unistuste elamu!

Credits to: http://housescontainer.com/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

English